- Klimatizácie, Tepelné čerpadlá, Zelená domácnostiam

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

PRODUKTY > TEPELNÉ ČERPADLÁ
Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré využíva teplo z vonkajšieho prostredia. Je určené najmä pre nízkoteplotné vykurovacie systémy, ako je napr.  podlahové, stenové alebo stropné vykurovanie, v domoch s dobrou tepelnou izoláciou. Vďaka efektívnemu využívaniu obnoviteľnej energie znižujú tepelné čerpadlá prevádzkové náklady domácnosti na vykurovanie a prípravu teplej vody.
Tepelné čerpadlo THERMA V je koncipované tak, aby zodpovedalo požiadavkám trhu modernizácie (ako doplnok, resp. náhrada kotla) a trhu s novými domami. Therma V sa výborne prispôsobí individuálnym aj spoločným obytným aplikáciám. Naviac, toto tepelné čerpadlo vzduch-voda vytvára ekologicky šetrný produkt, ktorý využíva dva obnoviteľné zdroje energie, ktorými sú vzduch a slnečná energia. S koeficientami výkonu (COP) ako jednými z najvyšších na trhu sa ukazuje nadmieru ekonomickým: až 4,5 (COP).
Vďaka inovatívnej technológii a vysokému koeficientu výkonu v spojení s najprijateľnejšou cenou na trhu vychádza tepelné čerpadlo od LG ako prirodzene ekonomicky výhodné riešenie.
Vysoký koeficient účinnosti
Keďže je energia dodávaná zadarmo z vonkajšieho vzduchu dokonca aj pri nízkych teplotách, poskytuje systém THERMA V vykurovanie s vysokou účinnosťou. Vďaka technológii Inverter od LG dosahuje koeficient účinnosti systému THERMA V hodnoty od 4,1 do 4,5. Pri spotrebe 1 kWh elektrickej energie zo siete dodáva viac než 4 kWh tepla.
Núdzová prevádzka kúrenia
V zime sa bez kúrenia nezaobídeme. Systém THERMA V má k dispozícii režim núdzovej prevádzky, ktorý umožňuje vykonávanie opráv kúrenia v prípade prípadnej poruchy.
Režim bezpečného kúrenia má dve úrovne: Úroveň 1 - Ak sa pokazí vnútorná jednotka, prepne sa vonkajšia jednotka do vopred zvoleného núdzového režimu. Úroveň 2 - Ak sa pokazí vonkajšia jednotka, prejde do vopred zvoleného núdzového režimu elektrický ohrievač vnútornej jednotky.


Katalóg vo formáte PDF na stiahnutie (24MB)
Katalóg vo formáte PDF na stiahnutie (3,9MB)
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky